5 rad od experta, jak spolehlivě zabezpečit byt seniora!

Pro „nekalé živly“ je senior nejlepší kořistí. Zloději a podvodníci využívají jejich důvěřivosti a bezbrannosti. Nedovolte, aby se i vaše babička nebo děda zapsali do statistik. Bezpečnostní expert FAB Jan Hrnčíř sepsat hned 5praktický tipů, jak byt seniora chránit!

  1. Vložka s prostupovou spojkou

Pro starší osoby je vhodné do dveří instalovat cylindrickou vložku s tzv. prostupovou spojkou. U ní je totiž možné, že dveře bez problémů odemknete i v případě, když je z druhé strany zasunutý klíč. Právě to je u starších lidí zvykem, nechávají klíč v zámku a nikdo se do bytu nemůže dostat.

  1. Přídavný zámek jako doplněk

Je dobré dveře zabezpečit i pomocí přídavného zámku. „V současné době lze nechat udělat na oba zámky jeden klíč, takže ani není potřeba navyšovat počet klíčů,“ doplňuje Jan Hrnčíř.

  1. Zamykat!!!

Dříve bylo zvykem nechávat dveře odemčené, dnes to funguje jako pozvánka pro zloděje. „Pokud nemáte zamčeno, zloděj se k vám dostane během pár sekund,“ vysvětluje Jan Hrnčíř z FAB. Proto seniorům zdůrazňujte, aby zamykali. Pomůže třeba i cedulka u dveří…

  1. Máte bezpečností kartu?

Když pořídíte klíče s bezpečností kartou, zamezíte tomu, že si někdo klíč bez vašeho vědomí zkopíruje.

  1. Digitální kukátko je super hlídač

Chcete mít jistotu a přehled o tom, kdo byl u dveří? Pokud pořídíte digitální zrcátko, přehled získáte. „Výhodou oproti běžnému dveřnímu kukátku je hlavně to, že malá obrazovka může být umístěna kdekoliv, tak aby na ni uživatel pohodlně viděl – což je ideální řešení především pro lidi mající problém s pohyblivostí,“ vysvětluje Hrnčíř z FAB.

Sdílejte s ostatními:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu