8 pravidel, jak úspěšně pěstovat bylinky na parapetu + tipy na vhodné kombinace

Vypěstujte si bylinky na okenním parapetu, není to složité. Bude se jim tam dařit, když budete dodržovat těchto 10 pravidel.

  1. Většina bylinek miluje slunce. Pěstujte je na okně, které je orientováno na východ nebo jih. Zcela nevhodná je orientace na sever.
  2. Aby rostly, musíte je pravidelně otáčet. Pokud to neuděláte, rostlinky se budou naklánět směrem k oknu. Otočte je jednou za 3 dny.
  3. Dejte si pozor, aby měla každá rostlinka dost prostoru, mezi semínky by měly být minimálně 1 cm velké rozestupy.
  4. Dopřávejte jim pravidelnou zálivku, každá bylinka vyžaduje jinou, předem si to nastudujte. Prospívá jim také denní rosení.
  5. Každá bylinka by vzhledem k jiným potřebám na zálivku měla mít svůj vlastní květináč. Když chcete pěstovat jen v jednom truhlíku, dejte pozor, aby v něm byly sobě podobné bylinky.
  6. Budou růst jen tehdy, pokud budou mít dost hnojiva. Používejte kvalitní substrát, kupte speciální hnojivo na bylinky. Pro rostlinky je ideální, když substrát promícháte s jemným pískem.
  7. Při odtrhávání buďte šetrní, v ideálním případě použijte speciální nůžky na bylinky.
  8. Teplota by se měla stabilně pohybovat 15-20°C.

jak pěstovat bylinky na okně

Jaké bylinky se k sobě hodí?

Oblíbená je polévková sestava – do jednoho květináčku můžete zasadit petrželku, pažitku a libeček, skvělá je také majoránka.

Máte rádi masité pokrmy s výraznou chutí bylinek? Zasaďte si rozmarýn, oregano, koriandr a tymián.

Nedokážete si představit život bez těstovinového salátu? Na vašem parapetu se musí objevit bazalka, společnost jí může dělat máta.

Sdílejte s ostatními:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu