Červená v interiéru – kam se hodí a kde způsobí problémy?

Červená je barvou krve, síly a energie. Je výrazná a proto silně ovlivňuje lidskou psychiku. Přesto má své místo v interiéru. V některých místnostech je přímo nepostradatelná, jinde způsobí potíže. Patří k vašim oblíbeným? Naučte se s ní správně zacházet.

Význam a síla červené barvy

Je symbolem pro živelnost, aktivitu, odhodlání. Působí až agresivně, proto je nutné s ní zacházet opatrně. Červená barva nutí člověka přemýšlet, probouzí jeho smysl, vyvolává v něm bojového ducha.

Do kterých místností se červená hodí a jak ji použít

Při zařizování se řiďte jednoduchým pravidlem: Červená patří do místností, ve kterých se „něco děje“. Je to tedy pracovna, kuchyně, v omezené míře i obývací pokoj.

Nesmíte to přehnat, pokud by bylo červené přespříliš, převládla by její negativní stránka. Vy byste se cítili neustále pod tlakem. Pokud si chcete použít jako barvu na stěnu, namalujte s ní jen jednu stěnu, případně jen jednu polovinu, nebo namalujte jen několik pruhů, které dohromady vytvoří čtverec nebo obdélník.

Když se rozhodněte pro červenou kuchyni nebo koupelnu, pohrajte si s mozaikou. Červené dlaždice samy o sobě moc hezké nejsou.

tile-1891103_640

Neopatrnější buďte, když si pozvete červenou od obývacího pokoje. Ten slouží hlavně k relaxaci! Vyhrajte si s červenými doplňky, které interiér ozvláštní a dodají mu eleganci.

pillow-2092155_640

Kam červená rozhodně nepatří!

Vyhněte se jejímu použití v předsíni. Po příchodu domů na vás musí dýchnout klid a pohoda, nikoliv pocit, že musíte být neustále ve střehu. Nepatří také do dětských pokojíčků, děti jsou dost aktivní i bez červené.

Sdílejte s ostatními:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu