Falešný krb je dokonalá dekorace do bytu

Jistě mnoho z vás zatoužilo alespoň jednou v životě po pořádném krbu, který by dominoval vašemu domovu. Ne každý však tu možnost má ať už proto, že není v bytě dostatek prostoru nebo žijete v paneláku, kde je taková renovace nemožná. Co byste však pověděli na možnost mít doma krb, co sice nehřeje, ale přitom vypadá jako skutečný? Podívejte se s námi na tajemství falešných krbů.

Dekorativní krb si můžete vyrobit i svépomocí

Falešný krb slouží sice jenom jako dekorace, ale dokáže zútulnit každou domácnost. Nyní před Vánoci se navíc hodí i jako vánoční výzdoba. Existuje mnoho cest, jak si falešný krb vyrobit svépomocí a rozhodně nejde o zdění, které je v bytech nepraktické. Můžete využít starý nepotřebný nábytek, vytvořit krb z pilířů, sádrokartonů nebo třeba i z kartonového papíru. Základem pro falešný krb je římsa, která je v tomto případě dominantním prvkem. Nechybí však ani prostor pro oheň, který lze též pojmout originálním způsobem.

Od prvotního plánu k výsledku krok za krokem

Nejprve si musíte ujasnit, jaký krb vlastně chcete. Zda rustikální typ nebo spíše moderní či naprosto originální. Pro začátek si proto nakreslete jednoduchý plán a sestavte konstrukci požadovaných rozměrů tak, aby se vám krb vešel do vyhraněného prostoru. Drobná zdobení dekorace vytvoříte lištami a nakonec přetřete požadovanou barvou nebo zvýrazníte obkladem s imitací kamene. U klasických modelů můžete využít k závěrečné dekoraci i krbové nářadí nebo dřevo. Římsa může sloužit jako polička na svíčky nebo fotorámečky. V prostoru pod římsou, kde by u skutečného krbu plápolal oheň, můžete vložit také například velké svíčky nebo vylepit tapetou s plameny.

Jak na falešné krby z kartonových krabic

Tato metoda je oblíbená především nyní v předvánočním čase. K jeho výrobě vám postačí několik kartonových krabic, široká lepící páska, balící papír a samolepící tapeta s motivem zdiva nebo v červené barvě, ze které vystříháte obdelníčky k jednotlivému polepování. Kartonové krabice slouží jako základový materiál a je tedy potřeba je nejprve sestavit do požadovaného tvaru. Většinou je to u tradičních krbů tvar písmene „U“. Pro lepší stabilitu je dobré uvnitř krabic vytvořit několik kartonových výztuh, ale pokud má kartonový krb sloužit jen jako výzdoba, nebude to nutné. Po seskládání tvaru falešného krbu slepte jednotlivé krabice k sobě lepící páskou, která zakryje přechody a rýhy. Z dalšího kartonu si pak můžete ale nemusíte vyrobit drobné ozdoby, kterými vytvoříte zajímavější strukturu pilířů nebo římsy. Poté kartonový krb oblepíte balícím papírem, který využijete jako podklad pro samolepící tapetu s motivem zdiva nebo pro polepení červenými obdelníčky o stejné velikosti. Na tvorbě falešného krbu se může podílet celá rodina a tak se i tato práce může stát jednoduše zábavou, na jejímž konci získáte dominantní prvek do jakéhokoliv bytu.

Sdílejte s ostatními:

1 komentář: „Falešný krb je dokonalá dekorace do bytu

  • Červenec 11, 2018 (6:16 pm)
    Permalink

    Dobrý den,
    chtěl bych se poradit, jestli by bylo možné falešný krb instalovat i do exteriéru. Máme na terase novou sestavu https://www.i-zahradninabytek.cz/ratanova-rohova-sestava-jakarta a nebylo by špatné, mít venku pod přístřeškem umělý krb, pro podzimní posezení by to bylo fajn. Nebo to má nějaké technické požadavky, které pro exteriér nejsou vhodné? Díky za odpověď.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu