Jak vybrat krbová kamna

Vytápění interiéru je nesmírně důležité, jelikož náklady s ním spojené patří často mezi ty nejvyšší. Mnozí majitelé rodinných domů si i z tohoto ekonomického důvodu pořizují krbová kamna. Ta dokážou nabídnout poměrně levné vytápění, a navíc se můžete spolehnout na jejich krásný vzhled. Teplo, jež vzniká, je úplně jiné. Mnohem lépe zahřeje a pohled na praskání ohně za sklem také není k zahození.

Nákup krbových kamen není zrovna jednoduchou záležitostí. Podle čeho se při něm orientovat?

Výkon kamen

Poměrně důležitým ukazatelem je bezesporu celková výhřevnost konkrétních krbových kamen. Orientovat byste se měli zejména podle prostoru, který je zapotřebí vytápět. Většina moderních krbových kamen má dostatečný výkon pro vytopení obývacího pokoje, případně jiné místnosti. Pokud potřebujete řešit vytápění celého interiéru, musíte stejně volit systém s foukáním teplého vzduchu do všech místností. Průmyslové objekty již vyžadují mnohem vyšší výkonnost.

Potřebujete také ohřívat vodu?

Tuto otázku byste si stoprocentně měli také položit! Ohřev vody je totiž zapotřebí řešit prostřednictvím speciální součástky. Musíte vybrat krbová kamna s výměníkem. Připravte se na to, že budou poněkud nákladnější. Přesto se nakonec vyplatí ušetřit na ohřevu vody. Nebudete tak spotřebovávat zbytečně elektrickou energii.

Podle čeho ještě vybírat?

Důležitou roli hraje samozřejmě i design. K dispozici jsou kamna klasická kovová anebo variace machlováním či jinými prvky. Záleží pouze na vašem vkusu. Nezapomínejte si zkontrolovat i přítomnost sekundárního či terciálního spalování dřeva. V neposlední řadě se vyplatí soustředit se i na skladovací prostor pro dřevo. Komplet s ním vypadá stylově a nemusíte chodit pro špalíky nikam jinam. Vyberte si také ty nekvalitnější kouřovody. Spalování bude stoprocentní a kamna musí mít tah.

Sdílejte s ostatními:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu