Moderní nábytek z palet přinese vašemu bydlení vítané osvěžení + 40 video tipů!

Slyšeli jste už o nábytku vyráběném z klasických dřevěných palet? Zajímalo vás někdy, proč se těší tak velké oblibě, nebo jste paletový nábytek odepsali jako něco zbytečného a nevkusného? Tento převrat v oblasti obměny nábytku rozdělil kdysi lidi na dva různé tábory. V letošním roce se tento atraktivní nápad vrací a přináší s sebou spoustu inovací.

Nábytek z palet je designovým řemeslem

Paletový nábytek je především originální a to ve všech směrech toho slova. Sehnat klasické palety není takový problém, jak by se mohlo zdát a nový nábytek vás vyjde skutečně na pár korun. Cena palet se mění podle toho, zda se poohlédnete po starších či používaných paletách nebo budete trvat na úplně nových. Rozměry palet jsou také různorodé a v nejkrajnějším případě lze dokonce nechat vyrobit palety podle potřebných rozměrů na přání zákazníka.

Palety jsou materiálem budoucnosti!

Možná vás zajímá, jak velké množství palet je potřeba pro tvorbu nějakého nábytku. Pro příklad jsou to tři palety pro vytvoření skutečně zajímavé pohovky. Díky matraci a polštářům bude pak navíc i komfortně pohodlná. Vytvořit jdou samozřejmě i stoly nebo skříňky. Velmi oblíbené jsou například také věšáky na kabáty. Stačí jen trocha fantazie a pár šikovných rukou, abyste se těšili z vlastnoručně vyrobeného nábytku už napořád.

Kam nábytek z palet umístit?

To je další výhoda paletového nábytku protože ačkoliv je materiál poměrně syrový a monotónní, při správném zpracování a úpravě můžete použít nábytek z palet skutečně kamkoliv. S nábytkem se také výborně manipuluje a je velmi lehký. Navíc tím výrazně napomáháte ekologii, protože zpracováváte již jednou použité palety a tedy je recyklujete.

Povrchová úprava je také nutná!

Bez povrchové úpravy se ani sebelépe montovaný nábytek neobejde. Pokud se rozhodnete svůj paletový nábytek skutečně vyšperkovat, můžete přidat na spodek stolků nebo křesílek také speciální kolečka, která zajistí mobilitu vašeho nábytku. Nebojte se ovšem experimentovat především s barvami či lakem a impregnací, což je důležité především u venkovního nábytku. Pro větší pohodlí můžete nakonec použít polštáře.

A na závěr slibovaných 40 tipů, koukněte na video!

 

Sdílejte s ostatními:

1 komentář: „Moderní nábytek z palet přinese vašemu bydlení vítané osvěžení + 40 video tipů!

 • Květen 29, 2018 (6:35 am)
  Permalink

  Paletový nábytek nikdy neomrzí, když je to dobře udělané, tak je to moderní, navíc se to dá pořídit docela levně. Máme zatím nenatřenou paletovou sedačku, rád bych to natřel namodro, jen si nejsem jistý, co to udělá s podlahou. Nemáme pod tím koberec.

  Na zemi je vinylová podlaha click, konkrétně tenhle typ: https://www.i-podlahy.cz/1-lamelove/vinylova-podlaha-allure-click-dub-zlaty-64612

  Čím mám natřít palety, aby se ta barva neošoupala, respektive nepřenesla na podlahu?

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu