Mravenci v domácnosti nejsou kámoši! Využijte 3 chytré a voňavé rady, jak se jich zbavit

Když si najdou cestu do lidského obydlí, napáchají mnoho škod. Jejich miniaturní tělíčka se dostanou všude. Jednu cestu jim uzavřete, okamžitě si najdou jinou. Zahajte boj, ale buďte šetrní.

Proti mravencům zabírají vůně

Mravenci jsou tvorové velmi citliví, můžete proti nim efektně bojovat vůní. Extrémně jim vadí bazalka, levandule, tymián, majoránka, máta a také meduňka. Jak na to? Asi nejčastěji mravenci prolézají oknem. Když si na parapetu budete pěstovat jednu z těchto bylinek (ideálně však jejich kombinaci), mravenec se oknu vyhne obloukem.

basil-791781_1280

Medová past na mravence

Nedokážete odhalit místo, kudy se k vám dostávají, ale víte, kam chodí? Nalákejte je na med. Stačí dát trochu medu na lžící, mravenci si budou chtít pochutnat, jenže už se od medu neodlepí. Podobě to funguje, když med dáte na obyčejnou houbičku na mytí nádobí. Vetřelce poté vyhodíte ven.

past na mravence

Trik se zubní pastou

Prolézají k vám miniaturními skulinkami ve zdi? Když je zaplníte klasickou zubní pastou, už k vám nepolezou. Pasta je odpuzuje. Stejně dobře funguje, když místo i celé cestičky postříkáte savem nebo octem.

Máte i vy nějaký fígl, jak se mravenců zbavit? Podělte se o něj! Nedáme mravencům šanci!

 

Sdílejte s ostatními:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu