Připravte svůj zahradní nábytek na zimu

Dny jsou čím dál kratší, noci chladnější a jedno je jasné – zima se opět blíží. Víte, jak správně připravit zahradní nábytek na období mimo sezónu a jak se o něj postarat, když jej nevyužíváte denně, jak tomu bylo dosud? Pokud chcete načerpat trochu inspirace a rad, aby váš nábytek vydržel do nejdéle tak krásný, jako je nyní, jsme zde pro vás s několika tipy.

Údržba, péče a obaly

Pokud začnete s prvními chladnými dny upřednostňovat pohodlný gauč v teple obýváku a na zahradní nábytek si nejdete sednout ani v nouzi nejvyšší, je vhodné jej na zimu uschovat. Ideálními prostory je garáž, či půda. Dobrou volbou je i sklep, ale pokud je moc vlhký, neskladujte tam dřevěný zahradní nábytek – mohl by se poškodit.

Před úschovou nábytek vyčistěte, většinou si bohatě vystačíte s teplou vodou a hadříkem. Jedinou výjimkou je dřevo, kterému jen prospěje správná výživa. Ošetřuje se zpravidla teakovým olejem, který pronikne hluboko do dřeva a chrání jej. Trocha práce však za kouzlo nábytku z pravého voňavého dřeva stojí.1_31

Posezení je však možné mít venku celoročně. Hodí se k odpočinku po práci na zahradě, nebo k vypití teplé kávy i čaje a relaxu na čerstvém vzduchu. Máte zastřešenou terasu? V tom případě můžete být v klidu, hlavním potenciálním ohrožením pro zahradní nábytek je totiž nepříznivé počasí – déšť, či sníh – před kterými se však pod vaší střechou spolehlivě schovají. Všem ostatním se jistě budou hodit obaly na zahradní nábytek. Z dostupných velikostí si vyberete ten správný i pro ochranu vašeho posezení.

Nábytek podle materiálu – co s ním?

Dřevěný nábytek – jak jsme už zmínili výše, dřevo si zaslouží svou dávku pravidelné výživy. Mimo sezónu jej nenechávejte venku pod sněhem ani na dešti, je náchylnější na poškození povětrnostními vlivy.

Kovový nábytek – kov přežije i mrazy a pokud je nábytek opatřen speciální úpravou proti korozi, nebude pro něj problémem ani sníh a déšť. Můžete jej nechat i venku, ale před sezónou preventivně dotáhněte šrouby a promažte spoje.

Nábytek z umělého ratanu – umělý ratan je proslulý svou odolností, a tak jej můžete mít venku po celý rok. Pokud nemáte obaly, po dešti a sněhu jej pořádně vyčistěte, aby nezašel.

Plastový nábytek – při změně teplot a v mrazech, či extrémních vedrech plastový nábytek často ztrácí svou pružnost a odolnost a může se lámat, nebo se jeho nosnost sníží. Nedoporučujeme jej vystavovat celoročnímu působení proměnlivého počasí.

Sdílejte s ostatními:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu