Šeřík jako živý plot – je to překvapivě jednoduché!

Šeřík obecný je nejznámější okrasný keř. Mezi jeho výhody patří nenáročnost, de facto stačí jen zasadit větev a brzy se budete těšit z krásy košatého keře. Jak šeřík pěstovat a proč ho vlastně na zahradě mít?

lilac-1389505_640Je to keř, který potěší především po estetické stránce. Jeho květenství je velké a plné, navíc na jaře nádherně voní i na několik metrů. Na zahradě se stane i okrasným solitérem, který vás bude těšit květy od dubna do května.

Jak udělat živý plot ze šeříku?

Šeřík roste velmi rychle a je odolný. Když ho chcete mít na zahradě, můžete si koupit již malý keřík v zahradnictví. Nemusíte ale utratit ani korunu. Když narazíte na keř, odřízněte si výhonek. Ten nechte několik dní ve vodě, než pustí první kořínky. Poté zasaďte do půdy a pravidelně zalévejte. Výsadbu je nutné provést na jaře. Bude se mu nejvíce dařit na slunném místě a v půdě bohaté na živiny. Protože vytváří hodně výhonů, dá se použít i jako živý plot. Vypadá to nádherně!

Snadno ho vytvoříte tak, že zasadíte potřebné výhody asi 1 metr od sebe. Keře rychle rostou a brzy bude plot kompletní. Aby vypadal hezky, je třeba ho pravidelně stříhat. Efektně vypadá kombinace bílého a fialového šeříku.

 

Sdílejte s ostatními:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu