Šeřík jako živý plot – je to překvapivě jednoduché!

Šeřík obecný je nejznámější okrasný keř. Mezi jeho výhody patří nenáročnost, de facto stačí jen zasadit větev a brzy se budete těšit z krásy košatého keře. Jak šeřík pěstovat a proč ho vlastně na zahradě mít?

lilac-1389505_640Je to keř, který potěší především po estetické stránce. Jeho květenství je velké a plné, navíc na jaře nádherně voní i na několik metrů. Na zahradě se stane i okrasným solitérem, který vás bude těšit květy od dubna do května.

Jak udělat živý plot ze šeříku?

Šeřík roste velmi rychle a je odolný. Když ho chcete mít na zahradě, můžete si koupit již malý keřík v zahradnictví. Nemusíte ale utratit ani korunu. Když narazíte na keř, odřízněte si výhonek. Ten nechte několik dní ve vodě, než pustí první kořínky. Poté zasaďte do půdy a pravidelně zalévejte. Výsadbu je nutné provést na jaře. Bude se mu nejvíce dařit na slunném místě a v půdě bohaté na živiny. Protože vytváří hodně výhonů, dá se použít i jako živý plot. Vypadá to nádherně!

Snadno ho vytvoříte tak, že zasadíte potřebné výhody asi 1 metr od sebe. Keře rychle rostou a brzy bude plot kompletní. Aby vypadal hezky, je třeba ho pravidelně stříhat. Efektně vypadá kombinace bílého a fialového šeříku.

 

Sdílejte s ostatními:

1 komentář: „Šeřík jako živý plot – je to překvapivě jednoduché!

  • Červenec 11, 2018 (6:02 pm)
    Permalink

    Šeřík je krásný, ani není moc náročný. Pořídil jsem teď zahradní nábytek, brácha je na Slovensku, takže jsme využili https://www.i-zahradnynabytok.sk/

    Bude to mít pod pergolou, je to tam dobře chráněné, ale slyšel jsem, že šeřík může naleptávat laky, hlavně na jaře, je to možné, nebo jsou to povídačky?

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu