Výběr sedací soupravy: Na co všechno myslet předem

Moderní sedací souprava je doslova a do písmene srdcem každého obývacího pokoje. Právě na ni totiž posadíme své hosty, případně zde trávíme notnou porci času sami. I proto je zapotřebí věnovat se jejímu výběru co možná nejpodrobněji a snažit se myslet na každý detail. Pokud kupujete svou první sedačku, určitě budete potřebovat cenné rady, díky nimž si nakonec vyberete designově povedený a funkční model. Jaké aspekty je tedy zapotřebí brát v potaz?

Celková velikost sedačky186884613.jpg.large

V první řadě byste si měli dokonale promyslet, jak velkou sedací soupravu vlastně potřebujete. Vybírat budete zejména podle celkového množství prostoru, který ve vašem obývacím pokoji máte. Do opravdu velkých místností se pořizují prostorové sedačky určené pro několik lidí. V doplnění o křesla a taburety je celý set poměrně rozsáhlý a slibuje komfort pro větší počet osob. Hodně moderní sedací soupravy jsou bezesporu i ty rohové. Jejich vzhled je také unikátní a dokážou zabrat prostor v rohu, jenž by jinak nebyl využitý.

Konstrukce a potahová látky

Sedací souprava musí být nezbytně bytelná. Vetché modely, které se hýbou v momentu, kdy na ně dosedne jeden člověk, rozhodně neberte! Optimální je kovové vyztužení konstrukce sedačky, případně masivní dřevo. Z potahových látek se poslední dobou značně prosazuje kůže. Moc hezké jsou ale i látkové potahy. U těch ale volte spíše ty hrubší a silnější. Odolají totiž i působení dětí a domácích mazlíčků. Není ale problém zvolit kožené sedačky s vyšší odolností.

combi 1.JPG.largeA co doplňky?

Ano, doplňky by neměly být opomenuté! Vždyť takové taburety s úložným prostorem ve svém nitru dokážou být designově povedené. Stejně tak je vhodné volit i správná křesla nabízející maximální pohodlí. Koupíte-li vše v setu, získáte jistotu unifikovaného vzhledu.

Sdílejte s ostatními:

1 komentář: „Výběr sedací soupravy: Na co všechno myslet předem

  • Květen 31, 2018 (6:08 am)
    Permalink

    Pokud budete někdy shánět potahové látky na čalounění, až se sedačka ošoupe, tak doporučuji: https://www.bytema.cz/potahove-a-calounicke-latky/

    Je tam široká paleta vzorů a odstínů, těžko se shání úplně stejný potah. Samozřejmě nemá cenu řešit nový potah, pokud je to levná prosezená sedačka, ale u těch velkých a kvalitních, tam je to o něčem jiném. Naše děcka ji odrovnali rychle, měli jsme světlý potah, při opravě už jsme šli do tmavšího.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Download Premium Magento Themes Free | download premium wordpress themes free | giay nam dep | giay luoi nam | giay nam cong so | giay cao got nu | giay the thao nu